Aktualności:

UWAGA !!!
W związku z remontem terapeutyka tel. 67 2671 352 do 21-01-24 będzie niedostępny. Kontakt na ten czas 67 2671 311

Program Żywnościowy SOS”

O programie:

Program „Żywnościowy SOS” skierowany jest do organizacji pomocowych – polega na ich finansowym wsparciu (w formie e-Kodów na zakupy w Biedronce) i ma za zadanie zwiększyć zdolność świadczenia pomocy, przede wszystkim w zakresie zapewnienia żywności potrzebującym.

 Na czym polega program?

Rosnące koszty utrzymania szczególnie uderzają w najuboższych – przybywa osób, które nie mają wystarczających środków na zakup żywności. Kluczową rolę w tym trudnym okresie mają do odegrania organizacje pomocowe. W ramach programu „Żywnościowy SOS” Fundacja Biedronki wspiera je, by mogły zwiększyć skalę świadczonych działań.

Zakwalifikowane do programu organizacje otrzymują pomoc w formie e-Kodów do wykorzystania na zakupy w sieci sklepów Biedronka. Wartość e-Kodów zależy od rodzaju i skali prowadzonej działalności przez organizację, która zgłosiła się po wsparcie. Do programu „Żywnościowy SOS” zakwalifikowało się 80 instytucji z różnych miejsc Polski. W zależności od skali ich działania otrzymały one pomoc o wartości od 24 000 zł do 108 000 zł.

Program „Żywnościowy SOS” jest skierowany do fundacji, stowarzyszeń oraz kościelnych osób prawnych posiadających status organizacji pożytku publicznego wspierających najbardziej wrażliwe grupy społeczne – osoby dotknięte ubóstwem, chorobą i niepełnosprawnością, w kryzysie bezdomności, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych.

 

 

Organizator programu: Fundacja Biedronki

 

Liczba uczestników programu: 80 organizacji pomocowych

Numer kontaktowy do pacjentów z Terapii Długoterminowej 736 223 359

Uwaga z powodu awarii telefonów do 7 września utrudniony dostęp telefoniczny.

Wszystkie numery telefonów stacjonarnych od 26.08.22 zostały przekierowane na jeden telefon komórkowy – prosimy o wyrozumiałość. Prosimy w miarę możliwości o kontakt na email.

Uwaga z powodu awarii telefonów od dnia 27-08-2021 brak możliwości kontaktu telefonicznego.

Dnia 30.05.2019 roku o godzinie 12.00 na Cmentarzy Komunalnym w Obornikach, będziemy towarzyszyć w ostatniej drodze naszemu Kochanemu Andrzejowi

Łysy – Twoje wielkie, choć w ostatnim czasie słabe serce, mieściło nas wszystkich. Otoczyłeś swoją miłością rożnowicki świat. Swoją charyzmą i podejściem sprawiałeś, że każdy problem udawało się rozwiązać.
Twoje odejście, to dla nas niepowetowana strata! Tego po prostu nie można ogarnąć słowami!
Łysy! Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że z nami byłeś i pozostawiłeś tyle dobrego!
Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach…

Tytuł zadania publicznego: „Zapewnienie schronienia w schronisku, posiłku, niezbędnego ubrania osobom bezdomnym – Rożnowice”.

Czas realizacji zadania : 01 styczeń 2017 – 31 grudzień 2017.

Beneficjentami zadania są osoby  przebywające w placówce prowadzonej przez Stowarzyszenie MONAR Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu w Rożnowicach.

Celem głównym zadania jest ograniczenie skali bezdomności oraz zapobieganie degradacji biologicznej i społecznej osób bezdomnych w mieście Poznań.

Schronisko dla osób Bezdomnych zapewnia osobom bezdomnym, które podpisały kontrakt socjalny lub indywidualny program wychodzenia z bezdomności, całodobowe, tymczasowe schronienie oraz usługi ukierunkowane na wzmacnianie aktywności Społecznej, wyjście z bezdomności i uzyskanie samodzielności życiowej

Zadanie finansowane przez Miasto Poznań.

„Profilaktyka uzależnień skierowana do grup ryzyka, w szczególności do osób bezdomnych -uzależnionych.”

Celem głównym projektu jest poprawa sytuacji życiowej osób bezdomnych – uzależnionych od alkoholu korzystających z noclegowni.

W ramach programu prowadzimy:

  1. Indywidualne konsultacje terapeuty uzależnień
  2. Grupę edukacyjną (mikroedukacja)
  3. Indywidualne konsultacje psychologiczne

Projekt realizowany od 01.10.2017 do 31.12.2017

Program jest współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania

W czerwcu zakończyliśmy I edycję projektu „Systemowe rozwiązania w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu w grupie osób bezdomnych

W projekcie zaplanowano szereg działań przełamujących zdiagnozowane wcześniej bariery ograniczające poprawę sytuacji życiowej. Otrzymane wsparcie psychologiczne oraz terapeutyczne spowodowało poprawę psychospołecznego funkcjonowania. Wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego, zaradności informatycznej oraz zajęć z nauki gospodarowania budżetem domowym niewątpliwie do poprawy sytuacji życiowej Beneficjentów zadania.

Od 1 lipca br. rozpoczęła sie II edycja projektu.
Edycja potrwa do końca listopada 2017r.

Wszyscy uczestnicy z I i II edycji wezmą udział w spotkaniu trzeźwościowym w Licheniu w dniu 29.07.2017r.

Uczestnicy I i II edycji projektu „Systemowe rozwiązania w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu w grupie osób bezdomnych”, 29 lipca br. uczestniczyli w 25. Ogólnopolskim Spotkaniu Trzeźwościowymh w Licheniu. Najistotniejszym elementem wydarzenia był udział w meetingach, m. in.: osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, seksu, hazardu, papierosów, jedzenia. Uczestniczenie w tych spotkaniach daje niesamowitą siłę i wiarę w to, że przy wsparciu bliskich, profesjonalistów i innych osób zmagających się z tym samym problemem, można skutecznie radzić sobie z największymi przeciwnościami.

„Zapewnienie wsparcia treningowego dla mieszkańców w wybranych lokalach socjalnych tj.w 39 lokalach socjalnych utworzonych w 12 mieszkaniach o pow.co najmniej 80m”

Celem głównym projektu jest przygotowanie osób bezdomnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodów mieszkaniowych przebywających w mieszkaniu socjalnym ze wsparciem treningowym w Poznaniu ul. Słowackiego 19/2 do prowadzenia samodzielnego życia.

W ramach projektu zaplanowano :

  1. Wsparcie pracownika socjalnego
  2. Wsparcie psychologa.

Projekt realizowany w okresie od 01.07.2017 – 31.12.2018